صفحه اصلی/
 • تخفیف

  تاریخ پرواز

  37,000 تومان 29,600 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۳۱۲
 • تخفیف

  دانشنامه دانستنی ها

  80,000 تومان 64,000 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۴۷۲ دانشنامه دانستنی‌ها: این مجلد، از سری مجلدات جامع ۴۰ جلدی گنج دانش، یک دانشنامه عمومی در تمامی زمینه‌ها می‌باشد. این دانشنامه یکی از کامل‌ترین کتب این مجموعه است و بیش از ۲۴۰۰ مدخل تک پاراگرافی دارد که تمامی آن‌ها به‌صورت مصور ارائه‌شده‌اند. این کتاب اعلام تاریخی و جغرافیایی را نیز در برمی‌گیرد و چیدمان الفبایی آن، امکان جستجوی مطالب را فراهم می‌آورد. در این کتاب سعی بر آن بوده که اشاره به مداخل شاخه‌های علمی مختلف به‌صورت برابر انجام گیرد و سوگیری نسبت به شاخه یا گرایش خاصی وجود نداشته باشد و این خصوصیت در بخش اعلام نیز رعایت گردیده است. این دانشنامه با تأکید بر فرهنگ اسلام و ایران و دیرینه کشورمان تهیه و به‌اصطلاح بومی‌سازی شده است.
 • تخفیف

  جنگ

  15,000 تومان 12,000 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۷۲ جنگ: جنگ‌ها، چه کهن و چه مدرن همیشه یکی از مهم‌ترین بخش‌های تاریخ بوده‌اند. جنگ‌ها در تاریخ، مبین قدرت فکری، مردمی، صنعتی و فنّاوری بشر بوده و نقش بسیار مهمی در فرهنگ، زبان و نژاد اقوام ایفا کرده‌اند. در این مجلد، از سری مجلدات جامع ۴۰ جلدی گنج دانش، جنگ‌های مهم تمدن‌ها به دو بازه زمانی قبل و بعد از میلاد تقسیم‌بندی شده‌ و مداخل به ترتیب رویدادهای زمانی طبقه‌بندی‌شده‌اند. بدین گونه که جنگ‌ها از حدود ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح شروع‌شده و به جنگ‌های اصلی معاصر ختم می‌شوند. علتی که این مجلد را بومی ساخته، ذکر بسیار مفصل‌تر جنگ‌های ایران در طول تاریخ، در لابه‌لای جنگ‌های کشورهای دیگر است. در این کتاب حدوداً ۱۰۰ جنگ اصلی جهان در کنار بیشتر از ۵۰ جنگ تاریخی ایران از ابتدای تاریخ پرشیا ذکرشده‌ است. در دائره‌المعارف‌های مشابه خارجی، سیاست روز کشورهای غربی کم‌اهمیت جلوه دادن تمدن پرشیا و ایران است؛ درحالی‌که این کتاب، این نکته منفی فرهنگی و سیاسی را پوشانده است. در این کتاب عناوین لاتین در کنار عناوین اصلی ذکرشده‌اند تا امکان جستجوی بیشتر برای دانش‌پژوهان فراهم آید. از نیمه کتاب، سال‌های شمسی نیز در کنار سال‌های میلادی ذکرشده که باعث درک بهتر توالی زمان می‌شود.
 • تخفیف

  موجودات افسانه ای

  12,000 تومان 9,600 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۵۶ موجودات افسانه‌ای: ذهن انسان هرچه نیاز داشته باشد و از هر چیز لذت ببرد، خلق می‌کند. موجودات غیرواقعی، زاده ذهن آدمی است. این مجلد، از سری مجلدات جامع ۴۰ جلدی گنج دانش به معرفی موجودات افسانه‌ای و اساطیری ایران و جهان می‌پردازد. در این کتاب پس از مقدمه مختصری که به تعریف اسطوره‌شناسی و معرفی برخی از اساطیر ایرانی پرداخته، تلفیقی از موجودات خیالی فرهنگ روم، یونان، ایران و دیگر فرهنگ‌ها ارائه شده و سعی بر آن بوده که بیشتر به معرفی موجودات افسانه‌ای ادبیات ایران پرداخته شود. درهم‌آمیخته شدن موجودات افسانه‌ای فرهنگ ما و دیگر نقاط جهان، این کتاب را جذاب‌تر ساخته است. در این مجلد مصور، چیدمان مداخل به‌صورت الفبایی بوده و کلیه مداخل مصور است که باعث تقویت قدرت خیال‌پردازی خواننده می‌شود. هدف از نگارش این کتاب، علاوه بر سرگرم سازی و لذت که از اهداف بشر محسوب می‌شوند، معرفی فرهنگ‌های گوناگون و ارائه وجوه مشترک میان آن‌هاست.
 • تخفیف

  اختراعات انسان از ابتدا

  18,000 تومان 14,400 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۸۸ اختراعات انسان از ابتدا: با پیشرفت علم بشر، انسان‌ها بیش‌ازپیش از خرافات رهاشده و با اختراعات جدید آسایش بیشتری را در زندگی خود فراهم آورده است. این مجلد از سری مجلدات جامع ۴۰ جلدی گنج دانش به معرفی اختراعات انسان پرداخته و آنها را با توجه به‌توالی زمانی موردبررسی قرار می‌دهد. در این کتاب برخلاف سیاست کشورهای غربی، تمرکز بیشتری بر اختراعات ایرانیان و جهان اسلام صورت گرفته و به‌صورت کاملاً ابتکاری بیش از ۵۰ مورد از اختراعات جهان اسلام در لابه‌لای مطالب مربوط به اختراعات مابقی فرهنگ‌ها معرفی‌شده‌اند. ذکر واژگان لاتین همراه با عناوین فارسی، موجب تسهیل فرآیند جستجوی مطالب برای خواننده شده است. ارائه کلیه مطالب به‌صورت مصور، علاوه بر افزایش جذابیت مطالب و موضوعات، موجب تقویت قوه تخیل خواننده نیز خواهد شد.
 • تخفیف

  انرژی هسته ای

  25,000 تومان 20,000 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۱۱۶ انرژی هسته‌ای: انرژی هسته‌ای به دلیل اهمیت و کاربردی که در علم و تکنولوژی دارد، همواره دانش‌پژوهان بسیاری را به خود جذب کرده است. البته شهرت این نوع انرژی در عامه مردم، بیشتر به دلیل کاربردهای نظامی آن و اخذ تصمیمات مهم سیاسی است. در این مجلد، از سری مجلدات جامع ۴۰ جلدی گنج دانش، ابتدا مفاهیم پایه‌ای فیزیکی موردنیاز برای درک جامع‌تر این نوع انرژی ارائه شده و به‌صورت فصل‌به‌فصل موردبررسی قرارگرفته‌اند، در انتها نیز، فناوری هسته‌ای در ایران و تاریخچه، فنّاوری بومی و کاربردهای داخلی آن موردبحث قرارگرفته است. واژگان لاتین همراه با عناوین اصلی، جهت تسهیل فرآیند جستجوی هر یک از موضوعات کتاب در منابع دیگر ارائه‌شده‌اند. در این کتاب سعی بر آن بوده که تمامی مطالب به‌صورت مصور ارائه شوند تا درک مطالب برای نوجوانان آسان‌تر گردد.
 • تخفیف

  دایرة المعارف محصل

  25,000 تومان 20,000 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۱۳۶ دایرة المعارف محصل: این مجلد، از سری مجلدات جامع ۴۰ جلدی گنج دانش، یک دانشنامه عمومی است. در این دائره‌المعارف علاوه بر ذکر مفاهیم عمومی به موضوعات مربوط به بدن انسان، طبیعت و حیوانات پرداخته‌شده است. سازوکارهای بدن انسان، دانستنی‌های محیط‌زیست، بزرگجثهترینها در جهان جانوران و موضوعات علمی ابتدایی به‌صورت کاملاً مصور ارائه‌شده‌اند. نحوه صفحه‌آرایی و تصاویر به‌کاررفته در این کتاب، امکان یادگیری دانش آموزان را به‌مراتب افزایش می‌دهد. ترتیب مداخل به‌صورت الفبایی بوده که امکان جستجو در مطالب را برای خواننده فراهم می‌کند. در این کتاب سعی شده است که برای درک بهتر مطالب، در ابتدای پاراگراف، ابتدا تعریفی از مدخل ارائه شود. مداخل مربوط به فرهنگ ایران و اسلام و همچنین بومی‌سازی دیگر موضوعات در حد توان، به‌صورت کاملاً ابتکاری صورت گرفته که جذابیت بیشتری به کتاب بخشیده است.
 • تخفیف

  دانشنامه نوجوان

  17,000 تومان 13,600 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۸۰ دانشنامه نوجوان: هدف از این مجلد، از سری مجلدات جامع ۴۰ جلدی گنج دانش، نشر دانشنامه‌ای بسیار فشرده و حاوی عناوین پایه‌ای مناسب برای نوجوانان است. انتخاب موضوعات، کاملاً ابتکاری و تمرکز مداخل روی موضوعات علمی و فیزیکی پایه بوده است. ارائه مطالب با تعریفی از عنوان آغازشده و سپس زیر عنوان‌هایی را در برمی‌گیرد. در هر صفحه تا حد امکان به معرفی جامعی از سازمان یا نهادی در ایران، تاریخچه و کاربرد آن پرداخته‌شده که به بومی‌سازی مطالب کمک شایانی کرده است. معادل لاتین عناوین اصلی نیز جهت جستجوی راحت‌تر مطالب ارائه‌شده است.
 • تخفیف

  اولین پزشک خانواده

  37,000 تومان 29,600 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۲۱۲ اولین پزشک خانواده: اطلاعات مربوط به بیماریها، نقش بسیار مؤثری در پیشگیری و همچنین درمان آن ایفا میکنند. این مجلد، از سری مجلدات جامع ۴۰ جلدی گنج دانش به معرفی بیش از ۲۰۰ نوع بیماری فیزیکی و روانی در قالب یک دانشنامه مصور میپردازد. در مورد هر بیماری، ابتدا تعریفی از بیماری موردنظر و سپس راههای شیوع، علل، علائم، روشهای تشخیص، درمان و درنهایت روشهای پیشگیری از آن ارائه می شود. در این کتاب، سعی بر آن بوده است که در پایان هر مدخل، به شیوع و تاریخچه بیماری در ایران نیز اشاره شود که این بومیسازی علاوه بر افزایش جذابیت کتاب، اطلاعات مفیدی را در اختیار خوانندگان قرار میدهد. چیدمان الفبایی و ذکر معادل انگلیسی همراه با عناوین اصلی، جستجوی مطالب را برای خواننده راحت‌تر کرده است.
 • تخفیف

  دانشنامه کارتونی من

  35,000 تومان 28,000 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۱۷۶ دانشنامه کارتونی من: کودکان همواره به مشاهده ترکیب رنگ‌ها و بهره‌گیری از قدرت تخیل علاقه‌مند می باشند؛ از این رو، خلق فرهنگی که این موارد را با آموزش تلفیق کرده باشد، مناسب به نظر می‌رسد. این مجلد، از سری مجلدات جامع ۴۰ جلدی گنج دانش یک دائره‌المعارف عمومی برای سنین پایین بوده و مطابق ادبیات کودک نگاشته شده است. این کتاب به دلیل بهره گرفتن از تصاویر شاد و کودکانه، شوق یادگیری را نیز افزایش می‌دهد. چیدمان مطالب به‌صورت الفبایی است و عناوین اصلی همراه با معادل لاتین خود به‌منظور فراهم آوردن امکان جستجوی راحت‌تر ارائه‌ شده‌ است. این دانشنامه به‌صورت کاملاً ابتکاری بومی‌سازی شده و مداخل آن‌ها برخلاف کتب مشابه انگلیسی آن، در جهت فرهنگ غربی سوگیری ندارد.
 • تخفیف

  فضا

  32,000 تومان 25,600 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۲۰۰ فضا انسان‌ها در ایام قدیم با چشم غیرمسلح به مشاهده آسمان، خورشید و دیگر ستارگان می‌پرداختند و تنها با تعریفی خرافی به تفسیر آن می‌پرداختند. ولی امروزه با پیشرفت علم، بشر از این خرافات رهایی جسته و به درک عمیق‌تری از فضا دست‌یافته است. این مجلد از سری مجلدات جامع ۴۰ جلدی گنج دانش نگاهی به علم نجوم بوده و کاوشی در دانستنی‌های انسان از فضا ارائه می‌دهد. چیدمان مطالب در این کتاب موضوعی است و اطلاعاتی با سرفصل‌های فضا چیست؟، اکتشاف فضا، منظومه شمسی، ستاره‌های دنباله‌دار و شهاب‌ها، اسرار فضا و فضا برای همه بیان‌شده است. این مجموعه بومی‌سازی شده و این بدان معنا است که تلاش شده مطالبی درباره علم نجوم و دستاوردهای فضایی ایران ارائه شود.
 • تخفیف

  بدن انسان

  32,000 تومان 25,600 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۲۰۰ بدن انسان علم پزشکی از اولین و مهم‌ترین رشته‌های دانش بشری است و تأثیر آن بر افزایش کیفیت زندگی انسان‌ها بر کسی پوشیده نیست. پزشکان متعهد همواره از رشته خود احساس رضایتمندی می‌کنند. این مجلد از سری مجلدات جامع 40 جلدی گنج دانش، بدن انسان نام دارد. مطالعه این‌گونه کتب با تصاویری گویا از سازوکار بدن انسان، نهشتی مناسب جهت انتخاب و علاقه به رشته پزشکی در کودکان و نوجوانان به وجود می‌آورد. در این مجموعه مطالبی به‌صورت کوتاه و خواندنی درباره موضوعاتی چون بدن انسان، استخوان و استخوان‌بندی، ماهیچه‌های حرکتی، مغز و حس‌ها و ... ارائه‌شده است. این کتاب بومی‌سازی شده است و این بدان معنا است که اطلاعاتی درباره ایران مانند معرفی دانشمندان و فرهیختگان ایرانی و علوم زیستی در کشور ما و صدها مطالب خواندنی و متنوع دیگر درباره ایران و کاوش در اینترنت و ارجاعات مناسب بیان‌شده است.
 • تخفیف

  طبیعت

  32,000 تومان 25,600 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۲۱۶ طبیعت حفظ طبیعت و ارتباط آن با کیفیت زندگی بشر از کسی پوشیده نیست و طبیعت چه از جنبه زیبایی‌شناسی و چه از جنبه جهان فیزیکی به‌صورت کلی، نقش بسزایی در جوامع بشری ایفا می‌کند. این مجلد از سری مجلدات جامع 40 جلدی گنج دانش، طبیعت نام دارد و چیدمان مطالب آن به‌صورت موضوعی است. در این مجموعه اطلاعاتی درباره موضوعاتی چون اکوسیستم‌ها، تنوع غنی زیستی، کوه‌ها، جنگل‌ها، تالاب‌ها، غارها، سرخس‌ها و ... بیان‌شده است. در جهت بومی‌سازی این کتاب، اطلاعاتی درباره طبیعت و علوم زیستی، جغرافیا و گیاهان ایران و هزاران مطالب خواندنی و متنوع دیگر درباره ایران ارائه‌شده است. این کتاب مرجع مناسبی برای دوستداران طبیعت می‌باشد.
 • تخفیف

  حیوانات

  35,000 تومان 28,000 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۲۵۶ حیوانات علم جانورشناسی تأثیر بسزایی در شناخت محیط‌زیست دارد و به عنوان یک گرایش بین‌رشته‌ای در دامداری، جغرافیا و حتی علوم اجتماعی نقش مهمی ایفا می‌کند. این مجلد از سری مجلدات جامع 40 جلدی گنج دانش، ورودی به قلمرو اسرارآمیز حیوانات است. چیدمان مطالب آن موضوعی می‌باشد. در این مجموعه اطلاعاتی درباره موضوعاتی چون جهان جانوران، پستانداران، پرندگان، خزندگان و دوزیستان و ... بیان‌شده است. در جهت بومی‌سازی این کتاب، اطلاعاتی درباره طبیعت و جانوران ایران ارائه‌شده است. این کتاب مرجع مناسبی برای دوستداران حیوانات بومی ایران می‌باشد.
 • تخفیف

  علوم

  5.00 از 5
  35,000 تومان 28,000 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۲۳۲ علوم قدرتمندترین سلاح بشر، علم، انسان را از خرافات رها ساخته و کیفیت زندگی را برای وی بالا می‌برد. این مجلد از سری مجلدات جامع 40 جلدی گنج دانش سفری مهیج به اکتشافات علمی است. چیدمان مطالب در این کتاب موضوعی است و اطلاعاتی درباره موضوعاتی چون علم حیات، علم مواد، علم فیزیک، علم کره زمین و فضا بیان‌شده است. این مجموعه بومی‌سازی شده و این بدان معنا است که اطلاعاتی درباره نخبگان، دانشمندان و فرهیختگان ایرانی، اختراعات و دستاوردهای علمی ایرانیان در تمامی رشته‌های دانش از زمان باستان تا کنون ارائه‌شده است.
 • تخفیف

  دایناسورها

  32,000 تومان 25,600 تومان
  قطع : رحلی نوع کاغذ : گلاسه تعداد صفحات : ۲۰۰ دایناسور ها علوم دیرینه‌شناسی و زمین‌شناسی کاربردهای گوناگونی در علم جغرافیا، مردم‌شناسی و دیگر علوم دارند و به عنوان گرایش‌های میان‌رشته‌ای نقش مهمی در کیفیت زندگی انسان ایفا می‌کنند. این مجلد از سری مجلدات جامع 40 جلدی گنج دانش، دایناسورها نام دارد. مطالعه این‌گونه کتب زمینه‌ساز علاقه انسان‌ها از کودکی به رشته‌هایی همانند دیرینه‌شناسی است. در این مجموعه اطلاعاتی درباره موضوعاتی چون عصر دایناسورها، دایناسورهای دوران تریاسه، ژوراسیک و کرتاسه، فسیل‌ها و ... بیان‌شده است. در جهت بومی‌سازی این کتاب، مطالبی درباره تاریخ دوره‌های زمین‌شناسی و پیدایش اولین فسیل‌ها در ایران ارائه‌شده است.